• Biuro w Żyrardowie:
  ul. Kościuszki 2
 • Salon w Warszawie:
  ul.Sarmacka 6
 • Biuro Handlowe w Poznaniu:
  ul.Bratnia 1
 • Kontakt tel: +48 502 394 687
  e-mail:

Zakład I-mar – usługi kamieniarskieMarmur

Wybierz kolor
Rojo Alicante Rojo Alicante Rojo Alicante Rosso verona Rosso verona Rosso verona Grigio carnico Grigio carnico Grigio carnico
Brecia oniciata Brecia oniciata Brecia oniciata Sequoia Sequoia Sequoia Bianco carrara Bianco carrara Bianco carrara
Rain forest green Rain forest green Rain forest green Rain forest gold Rain forest gold Rain forest gold Rain forest brown Rain forest brown Rain forest brown
Monaco brown Monaco brown Monaco brown Nero marqina Nero marqina Nero marqina Emparador dark Emparador dark Emparador dark
Crema marfil Crema marfil Crema marfil

Progresywne realizacje z marmuru

Łazienka z marmuruKamień jako materiał budulcowy znany jest ludzkości od bardzo dawna. Jednak w ostatnich czasach kładzie się raczej nacisk na walory estetyczne tego naturalnego i pięknego materiału.

Marmur - szacowne tradycje

Wśród wielu stosowanych obecnie w budownictwie i wyposażeniu wnętrz rodzajów kamienia naturalnego, na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia marmur. Jego zalety znane były już w starożytności, znajdował bowiem już wtedy zastosowanie nie tylko jako budulec, ale także jako wdzięczny surowiec dla artystów rzeźbiarzy. Dość wspomnieć słynny posąg Michała Anioła, przedstawiający biblijnego Dawida, wykonany ze złomu marmuru. Od tego kamienia jako materiału rzeźbiarskiego nie stronią również współcześni artyści.

Ta metamorficzna skała o strukturze kalcytowej lub dolomitowej charakteryzuje się wyjątkową kolorystyką, niepowtarzalnym rysunkiem i fakturą. Podobnie jak inne kamienie naturalne, również marmury są trwałe i piękne, a przy tym niesłychanie efektowne, dlatego też cieszą się ogromnym uznaniem wielu klientów. Naturalne a zarazem surowe piękno kamieni, należą do nich także marmury, bogactwo wzorów i w zasadzie niezniszczalność, to cechy tego szlachetnego materiału.

Marmur i jego klasyczne piękno

W powszechnym odczuciu marmur jest symbolem wykwintu i elegancji, nic dziwnego zatem, że bardzo często wykorzystujemy ten piękny materiał w aranżacji wnętrz naszych domów. Kamień, a więc także i marmur, to doskonały materiał o uniwersalnych niemal zastosowaniach. Z marmurów wykonujemy przepiękne kominki, zarówno tradycyjne w formie, jak i bardzo nowoczesne, efektowne posadzki i super eleganckie łazienki. Przykładowe realizacje, których fotografie znajdziecie Państwo na stronie naszej firmy, ilustrują możliwość zastosowań tego wyjątkowego materiału, jakim jest marmur.

Jeśli zatem ktoś poszukuje niebanalnych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz, a jednocześnie ceni naturalność i prostotę oraz oryginalność i nienaganną estetykę, powinien wybrać jako materiał wykończeniowy marmur, piękny i ciepły kamień.

Nasze Salony: Warszawa, Poznań

I-Mar Przedsiębiorstwo Kamieniarskie

ul. Sarmacka 6

02-972 Warszawa

tel/fax: 22 842 07 25

I-Mar Przedsiębiorstwo Kamieniarskie

ul. Bratnia 1

60-185 Skórzewo (Poznań)

tel. +48 533 935 646