• Biuro w Żyrardowie:
  ul. Kościuszki 2
 • Salon w Warszawie:
  ul.Sarmacka 6
 • Biuro Handlowe w Poznaniu:
  ul.Bratnia 1
 • Kontakt tel: +48 502 394 687
  e-mail:

Zakład I-mar – usługi kamieniarskieTrawertyn

Wybierz kolor
Romano Romano Romano Navona Navona Navona Toscano Toscano Toscano
Rosso persiano Rosso persiano Rosso persiano Giallo persiano Giallo persiano Giallo persiano

Połączenie trwałości i dobrego stylu

Salon z TrawertynuPoszukując materiału naturalnego, który posłużyłby jako solidny element wykończeniowy i który jednocześnie odznaczałby się nieprzeciętnymi walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę na trawertyn. Czy wyróżnia się ten kamień?

Trawertyn – szlachetna odmiana wapienia

Powstały w wyniku gromadzenia się kolejnych warstw martwicy wapiennej trawertyn uchodzi dziś za jeden z najszlachetniejszych surowców naturalnych stosowanych w wykończeniach i dekoratorstwie wnętrz. W swoim składzie posiada głównie kalcyt i aragonit. Wyróżnia go niepowtarzalna struktura – niejednolita, chropowata, niepozbawiona bruzd, posiadająca wyraźnie zarysowane warstwy uwidocznione w postaci charakterystycznych smug. Po właściwie przeprowadzonej obróbce, kamień ten potrafi prezentować się wyjątkowo intrygująco. W postaci naturalnej trawertyn występuje raczej w jasnych tonach, przeważnie w odcieniach bieli, żółci, beżów, szarości. Zdarzają się również formy czerwonawe, różowawe i brązowe.

Sprawdź: trawertyn na wikipedii

Historia tego wysokojakościowego surowca sięga czasów starożytnego Egiptu. Trawertyn służył wtedy do tworzenia rzeźb, statuetek, waz oraz podobnych przedmiotów. Warto również wspomnieć o jego wartości budowlanej, szczególnie w rejonach, w których występował szczególnie obficie. Jeśli zaś chodzi o współczesne zastosowanie tego surowca, stanowi on głównie materiał wykończeniowy oraz dekoratorski. Jeśli zainteresował Państwa kamień naturalny, jakim jest trawertyn, Warszawa i działająca tam od wielu lat firma kamieniarska I-mar serdecznie zaprasza! Decydując się na ten materiał, podczas aranżacji mieszkania, mogą Państwo liczyć na szykowny, salonowy klimat, który zagości w Państwa wnętrzach.

Trawertyn i jego oblicza

Formy, w jakich trawertyn może wystąpić we wnętrzach mieszkalnych, są zróżnicowane, aczkolwiek najczęściej wykorzystywany jest jako materiał na zabudowy kominka, a także na blaty, parapety, balustrady, szafki. Z trawertynu wykonuje się również płytki i okładziny naścienne, a także dodatki dekoracyjne, np. w postaci rzeźb lub ogrodowych fontann. Dzięki specjalnej obróbce polegającej na wypełnianiu żywicą, możliwe jest także zastosowanie trawertynu jako elementu wykończenia posadzek, stopni schodów, tarasów.

Jeśli chcą Państwo poznać elegancję i nietuzinkowe piękno tego materiału, firma I-mar – Trawertyn Warszawa zaprasza do kontaktu.

Nasze Salony: Warszawa, Poznań

I-Mar Przedsiębiorstwo Kamieniarskie

ul. Sarmacka 6

02-972 Warszawa

tel/fax: 22 842 07 25

I-Mar Przedsiębiorstwo Kamieniarskie

ul. Bratnia 1

60-185 Skórzewo (Poznań)

tel. +48 533 935 646